Megjelent a Digitális Krónika II. évfolyamának első száma
Idei első kiadványunkban Körkép rovatunk az esport világát ismerteti meg velünk, míg a Fókuszban a kriptovalutákról olvashatunk bővebben.
Idei első kiadványunkban Körkép rovatunk az esport világát ismerteti meg velünk, míg a Fókuszban a kriptovalutákról olvashatunk bővebben.
A Digitális Jólét Program közreműködésével megvalósult magyar-thai üzleti fórumon nyolc vállalat mutathatta be okos város fejlesztéseit.
Az okosvárosokról szóló diskurzusok szerteágazóak, számuk pedig egyre növekszik a felgyorsult urbanizációval, a megavárosok elszaporodásával és a digitális technológia elterjedésével párhuzamosan.
Innovációk a világból a koronavírus-járvánnyal, valamint a digitális ökoszisztéma fejlesztésével összefüggésben.
A Digitális Jólét Program is támogatta a minden korosztály számára meghirdetett LEGO robotépítési és programozási versenyt.
A munkahelyek megvédését, és újabbak létrehozását is segíti az a pályázat, amelyben már mintegy 3,7 milliárd forintot pályáztak sikeresen magyar cégek a digitális képességeik fejlesztésére – jelentette be Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium miniszterhelyettese.
A Digitális Jólét Program (DJP) által mentorált két cég is továbbjutott a Tech Rocketship Awards: Business Clinics elnevezésű verseny regionális fordulóján, amit Nagy-Britannia budapesti nagykövetsége szervezett.
A novemberben indult Digitális Jólét Pénzügyi Védjegy program célja, hogy felhívja a fogyasztók figyelmét a korszerű és kimagasló minőségű digitális szolgáltatásokra.
Ahhoz, hogy Magyarországon a digitális gazdaság versenyképes legyen, az államnak támogatnia kell az embereket abban, hogy az adatvagyonukkal gazdasági szereplőkké váljanak - mondta a DJP szakmai vezetője.
A Digitális Jólét Program Civitas Sapiens Okos Város Tudásközpontjának idén második alkalommal megrendezett online konferenciáján bejelentették a Digitális Falu Programot, amely a kistelepülések vonzerejének és élhetőségének javítását különböző digitális, illetve okos megoldásokkal hivatott segíteni.
Megjelent Magyarország Digitális Agrár Stratégiájának intézkedési terve.
A Kézai Simon Programban a honlap mellett egy androidra és iOS-re egyaránt elérhető alkalmazás is segíti a családi archívumban fellelt képek digitalizációját, feltöltését és rendezését.
A nyolcadik alkalommal megrendezett Programozás Hete az Európai Unió által elindított, de mára világméretűvé vált önkéntes kezdeményezés, amelynek célja, hogy minél több emberhez eljuttassa az algoritmikus gondolkodást, a programozást és a korszerű digitális technológia eredményeit.
A Digitális Jólét Program is részt vett a Portfolió Agrárszektor 2020 online konferenciáján.
A tartalomból: Mit hoz nekünk az 5G? Elindult az MI Kihívás! Jön a DigiTesi! Digitális Jólét Program 2030.
Innovációk a világból a koronavírus-járvánnyal, valamint a digitális ökoszisztéma fejlesztésével összefüggésben.
Fókuszban a digitális államkormányzás kialakítása. A tervek szerint 2020 végére elkészülnek a közigazgatási, vállalati és személyes adatvagyon értékelését, kereskedelmét lehetővé tevő jogszabályi keretrendszer alapjai.
A digitalizáció mára meghódította a világot, a piacokat és a versenyszférát is, itt az ideje, hogy aktív beszédtémájává váljon a jó kormányzásnak és a jó közigazgatásnak is – jelentette ki Palkovics László, innovációs és technológiai miniszter, az I. Digital Public Administration Summit 1st online Workshopon tartott köszöntőjében.
Először Magyarországon rendeznek olyan konferenciát, amely dedikáltan a digitális közigazgatás, a digitális államkormányzás témájával foglalkozik.
A stratégia a DJP keretében az Agrárminisztérium, az Innovációs és Technológia Minisztérium, valamint az érintett élelmiszeripari szakmai szervezetek és a Szent István Egyetem közreműködésével jövő februárra készülhet el.
Az MI Koalíció IV. plenáris ülésén a küszöbön álló feladatok felvázolása mellett az MI Nemzeti Lab hivatalos megnyitójára is sor került, és bejelentették: december 1-jén indul az MI Kihívás.
A Digitális Jólét Program és a Civitas Sapiens Okos Város Tudásközpont is bemutatkozott két nemzetközi rendezvényen, amelyeket a napokban tartottak: a Bajor-magyar smart city és a Magyar-román üzleti fórumon. Mindkét online rendezvényen előadást tartott Jobbágy László, a Digitális Jólét Nonprofit Kft. ügyvezetője.
"A koronavírus okozta járványhelyzetről nem lehet pozitívan beszélni, de az tagadhatatlan, hogy a kialakult helyzet mellékhatásaként néhány hónap alatt több évnyi fejlődésnek lehettünk tanúi a digitalizációban."