2018.12.03
Megtartotta első plenáris ülését a Mesterséges Intelligencia (MI) Koalíció, amelyen elnökséget választott, és döntött a szakmai munkacsoportok létrehozásáról.
Palkovics László innovációs és technológiai miniszter megnyitó beszédében hangsúlyozta: a Digitális jólét program keretében létrejött MI Koalíció célja, hogy Magyarország a mesterségesintelligencia-fejlesztések és -alkalmazások terén az európai élvonalba kerüljön, és a nemzetközi MI közösség fontos tagjává váljon.
A Mesterséges Intelligencia nem maga a cél, hanem egy stratégia, egy eszköz a társadalmi-gazdasági célok megvalósításához. Az MI koalíció feladata nemcsak az európai szintű előrelépéshez szükséges versenyképes területek beazonosítása, hanem az is, hogy mindenkit felkészítsen Magyarországon a mesterségesintelligencia-alapú megoldások elfogadására - mondta Palkovics László a plenáris ülésen.
Fotó: Fehér Sándor, IVSZ
Hozzátette: az MI koalíció különböző problémakörök megvitatásához és a széles körű együttműködési lehetőségek megteremtéséhez biztosít fórumot, amiben a kormány a jogalkotási folyamatok felgyorsításában nyújt segítséget.
Jakab Roland, az MI Koalíció elnöke hangsúlyozta: Magyarország a technológiai újítások terén már eddig is sokat adott, és a jövőben is sokat tud adni a világnak. Ha egy vállalkozás, egy kormányzat vagy akár egy nemzetgazdaság jó ütemben és jó logikában kezd el foglalkozni egy olyan horderejű technológiai és üzleti innovációval, mint a mesterséges intelligencia, akkor esélyt teremt magának arra, hogy évtizedes hátrányt dolgozzon le, vagy évtizedes előnyt szerezzen versenytársaival szemben.
Az MI Koalíció nyolcfős elnökségének tagjává választotta Parragh Lászlót, a Magyar Kereskedelmi és Ipari Kamara (MKIK) elnökét, Hetényi Márkot, az MKB digitális stratégiai vezérigazgató-helyettesét, Szigeti Ádámot, az ITM innovációért felelős helyettes államtitkárát, Kishonti Lászlót, az AImotive Zrt. vezérigazgatóját, Böszörményi-Nagy Gergelyt, a Design Terminál ügyvezetőjét, Laufer Tamást, az Informatikai Vállalkozások Szövetségének (IVSz) elnökét és Charaf Hassant, a BME Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékének vezetőjét.
A plenáris ülésen hat szakmai munkacsoport létrehozásáról döntöttek a tagok: az MI stratégia kidolgozására, a technológia és biztonsági témakörben, az adatipar és adatvagyon, a szabályozási és etikai keretek, az alkalmazások és piacfejlesztés, a nemzetközi kapcsolatok, valamint az oktatás és tudatosítás témakörében.