A mobiltelefonok közti kommunikációhoz rádiófrekvenciás sugárzásra van szükség. Mind a bázisállomások, mind pedig a mobilkészülékekből származó expozíciót nemzetközi és hazai szabályok korlátozzák.
Magyarországon az EU előírásainak megfelelő szigorú egészségügyi határértékeket kell betartani. A nemzetközi testületek által elfogadott határértékek az ártalom nélküli sugárzási szinthez képest is jelentősen alacsonyabbak.
Az emberek védelme érdekében a szabályozás és a határértékek betartását rendszeres mérésekkel az állam – a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, valamint a Nemzeti Népegészségügyi Központ – felügyeli.
Magyarországon a mobiltelefonok megjelenése óta, már 25 éve mérik rendszeresen a környezeti elektromágneses sugárzás mértékét gyermekintézmények, társasházak, közutak, adótornyok közelében, és az évente átlagosan négyszáz mérésben sehol nem regisztráltak határérték túllépést. Ahogyan a Budapesten, Győrben és Zalaegerszegen üzembehelyezett 5G adótornyok esetében sem.
Az 5G-re, illetve a 4G-re vagy máscélra (pl. Wifi) használt elektromágneses sugárzások élettani hatásai lényegében nem térnek el egymástól.
Magyarországon az egészségügyi határértéknél nagyságrendekkel kisebb az antennák sugárzása. A mért értékek 0,001-0,002 W/m2 közt mozognak szemben a 10 W/m2-es lakossági határértékkel.
A Európában, így a hazánkban is forgalmazott mobiltelefonok döntő többségének sugárzása pedig a 2 W/kg egészségügyi határérték felénél is kisebb, mindössze 0,7-0,9 W/kg.